rekrutacja2019 2020

UONET+ zaloguj sieUONET+ dostep do edziennikaUONET+ obejrzyj filmyLogo Bieg NiepodleglosciErasmus

XIII Turniej Motoryzacyjny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych

DSC 0475   W dniu 14.03.2019 r. w Zespole Szkół nr 5 odbył się XIII Turniej Motoryzacyjny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. W konkursie przygotowanym przez nauczycieli ZS nr 5 - Arkadiusza Zielińskiego, Krzysztofa Bielskiego, Arkadiusza Popiołka, Bogdana Olszewskiego udział wzięły trzyosobowe drużyny reprezentujące:

• Szkołę Podstawową w Węgorzynie;
  • Szkołę Podstawową nr 10 w Stargardzie;
  • Szkołę Podstawową nr 7 w Stargardzie;
  • Szkołę Podstawową nr 8 w Stargardzie;
  • Szkołę Podstawową nr 11 w Stargardzie;
  • Szkołę Podstawową w Suchaniu;
  • Szkołę Podstawową nr 3 w Stargardzie.

Turniej miał na celu popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania uczestników ruchu drogowego, rozpowszechnianie wiedzy z zakresu budowy i diagnostyki pojazdów samochodowych oraz historii polskiej motoryzacji. W ramach turnieju młodzież rozwiązywała test, a także rozpoznawała części samochodowe oraz określała ich zastosowanie. W przerwie konkursu uczniowie obejrzeli pokaz badania diagnostycznego samochodu osobowego, który przeprowadził nauczyciel warsztatów p. Bogdan Olszewski.
Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie reprezentujący Szkołę Podstawową nr 11 w Stargardzie. Opiekunem najlepszej drużyny była p. Beata Szumińska. Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Stargardzie z opiekunem p. Iwoną Szałańską, natomiast trzecie miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej nr 3 w Stargardzie, której opiekunem był p. Marek Iwaniuk. Zaproszony gość: Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu p. Jerzy Hernet wraz z Dyrektorem Szkoły p. Jolantą Kawszyn wręczyli puchary i nagrody uczestnikom turnieju. Zawodnicy wszystkich drużyn wykazali się znajomością zagadnień turniejowych. Uczestnikom dziękujemy za dobrą zabawę i gratulujemy osiągniętych wyników.