Zespół Szkół Nr 5 w Stargardzie

im. Tadeusza Tańskiego

KIERUNKI KSZTAŁCENIA W ZS 5

TECHNIKA 

ZAWODÓWKI

4-letnie Technikum Zawodowe

technik pojazdów samochodowych

OPIS KIERUNKU
technikum technik mechanik

3–letnia Szkoła Zawodowa

mechanik pojazdów samochodowych

OPIS KIERUNKU

zawodowa mechanik

4-letnie Technikum Zawodowe

technik architektury krajobrazu

OPIS KIERUNKU

technikum technik architektury krajobrazu

3–letnia Szkoła Zawodowa

elektromechanik pojazdów samochodowych

OPIS KIERUNKU

zawodowa elektromechanik

4-letnie Technikum Zawodowe

technik żywienia i usług gastronomicznych

OPIS KIERUNKU

technikum technik zywienia i uslug gastronomicznych

3–letnia Szkoła Zawodowa

kucharz

OPIS KIERUNKU

zawodowa kucharz

SZKOŁA SPECJALNA

3–letnia Szkoła Zawodowa

kucharz

OPIS KIERUNKU
zawodowa kucharz

3–letnia Szkoła Zawodowa

mechanik pojazdów samochodowych

OPIS KIERUNKU
zawodowa mechanik

SZKOŁA SPECJALNA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY
OPIS KIERUNKU

 W wyżej przedstawionych kierunkach do szkoły uczęszcza ok. 600 uczniów.

  • WSPÓŁPRACA

   Ścisła współpraca z Powiatowym Urzędem Pracy w Stargardzie Szczecińskim oraz Zachodniopomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach umożliwia kształcenie dorosłych w formach kursów i pozyskiwanie informacji dotyczących nowych kwalifikacji.

Placówka szeroko także współpracuje z zakładami, umożliwiając odbywanie dla uczniów zajęć praktycznych, a przede wszystkim praktyk zawodowych. Od wielu lat współpracujemy z firmami: „AGROFIRMA" Witkowo, AUTO – SIERADZAN, ROLGWAR i innymi z rejonu miasta i powiatu.

W celu podnoszenia jakości kształcenia zawodowego oraz przygotowania młodzieży do pracy w krajach Unii Europejskiej szkoła nawiązuje współpracę z jednostkami szkoleniowymi z zagranicy.

Współpracujemy z Centrum Kształcenia Zawodowego w Torgelov – Niemcy oraz w ostatnim okresie z stowarzyszeniem KOWA-MV w Stralsundzie. Wyjazdy uczniów pozwalają na wymianę poglądów oraz zdobycie nowych umiejętności zawodowych kształconych w współpracujących placówkach.

  • ZAPLECZE SZKOLENIOWE

   Dla realizacji celów edukacyjnych szkoła posiada obiekty wyposażone w nowoczesny sprzęt umożliwiający pozyskiwanie przez uczniów wiadomości i umiejętności niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania po ukończeniu kształcenia.

W skład Zespołu Szkół Nr 5 wchodzą obiekty zlokalizowane przy ul. Śniadeckiego 4-6:

  • obiekt dydaktyczny o powierzchni 3105 m2, w którym znajduje się 21 pracowni ogólnoużytkowych (laboratorium chemiczne, pracownie specjalistyczne, pracownie komputerowe, sale wykładowe na 120 osób). W obiekcie funkcjonuje także siłownia WF oraz biblioteka.
  • obiekt warsztatów szkolnych, w którym wydzielono dziewięć pracowni warsztatowych (specjalistycznych): mechatroniki (CNC), diagnostyki pojazdów, obsługi i naprawy pojazdów, połączeń, obróbki mechanicznej, obróbki ręcznej.
  • obiekt administracyjno dydaktyczny, w którym znajdują się pomieszczenia administracji szkoły oraz zaplecze szkoleniowe dla profili gastronomicznych w postaci trzech bardzo dobrze wyposażonych pracowni gastronomicznych oraz 7 pracowni kształcenia ogólnego.

Ponadto szkoła posiada samochody osobowe (Renault Clio, Fiat Panda, Skoda Felicja), ciągniki rolnicze, kombajn zbożowy, samochód dostawczy LUBLIN oraz inne maszyny zapewniające pełną obsługę pracy jednostki i kształcenia na wysokim poziomie.

Teraz ogląda nas

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

Stronę odwiedziło

Odsłon artykułów:
130744

LINKI