Zespół Szkół Nr 5 w Stargardzie

elektromechanik pojazdów samochodowych

zawodowa elektromechanik

4-letnie Technikum Zawodowe

technik żywienia i usług gastronomicznych

OPIS KIERUNKU

technikum technik zywienia i uslug gastronomicznych

kucharz

zawodowa kucharz

SZKOŁA SPECJALNA

kucharz

zawodowa kucharz

mechanik pojazdów samochodowych

zawodowa mechanik

SZKOŁA SPECJALNA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY
OPIS KIERUNKU

W wyżej przedstawionych kierunkach do szkoły uczęszcza ok. 600 uczniów.

• WSPÓŁPRACA

Ścisła współpraca z Powiatowym Urzędem Pracy w Stargardzie Szczecińskim oraz Zachodniopomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach umożliwia kształcenie dorosłych w formach kursów i pozyskiwanie informacji dotyczących nowych kwalifikacji.

Placówka szeroko także współpracuje z zakładami, umożliwiając odbywanie dla uczniów zajęć praktycznych, a przede wszystkim praktyk zawodowych. Od wielu lat współpracujemy z firmami: „AGROFIRMA" Witkowo, AUTO – SIERADZAN, ROLGWAR i innymi z rejonu miasta i powiatu.

W celu podnoszenia jakości kształcenia zawodowego oraz przygotowania młodzieży do pracy w krajach Unii Europejskiej szkoła nawiązuje współpracę z jednostkami szkoleniowymi z zagranicy.

Współpracujemy z Centrum Kształcenia Zawodowego w Torgelov – Niemcy oraz w ostatnim okresie z stowarzyszeniem KOWA-MV w Stralsundzie. Wyjazdy uczniów pozwalają na wymianę poglądów oraz zdobycie nowych umiejętności zawodowych kształconych w współpracujących placówkach.

• ZAPLECZE SZKOLENIOWE

Dla realizacji celów edukacyjnych szkoła posiada obiekty wyposażone w nowoczesny sprzęt umożliwiający pozyskiwanie przez uczniów wiadomości i umiejętności niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania po ukończeniu kształcenia.

W skład Zespołu Szkół Nr 5 wchodzą obiekty zlokalizowane przy ul. Śniadeckiego 4-6:

• obiekt dydaktyczny o powierzchni 3105 m2, w którym znajduje się 21 pracowni ogólnoużytkowych (laboratorium chemiczne, pracownie specjalistyczne, pracownie komputerowe, sale wykładowe na 120 osób). W obiekcie funkcjonuje także siłownia WF oraz biblioteka.
  • obiekt warsztatów szkolnych, w którym wydzielono dziewięć pracowni warsztatowych (specjalistycznych): mechatroniki (CNC), diagnostyki pojazdów, obsługi i naprawy pojazdów, połączeń, obróbki mechanicznej, obróbki ręcznej.
  • obiekt administracyjno dydaktyczny, w którym znajdują się pomieszczenia administracji szkoły oraz zaplecze szkoleniowe dla profili gastronomicznych w postaci trzech bardzo dobrze wyposażonych pracowni gastronomicznych oraz 7 pracowni kształcenia ogólnego.

Ponadto szkoła posiada samochody osobowe (Renault Clio, Fiat Panda, Skoda Felicja), ciągniki rolnicze, kombajn zbożowy, samochód dostawczy LUBLIN oraz inne maszyny zapewniające pełną obsługę pracy jednostki i kształcenia na wysokim poziomie.

Teraz ogląda nas

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Stronę odwiedziło

Odsłon artykułów: