t e l. / f a x   9 1   5 7 7   2  7  2 7


s e k r e t a r i a t @ z s 5 . s t a r g a r d . p l

Zespół Szkół nr 5 w Stargardzie

im. Tadeusza Tańskiego

ZOBACZ FILMY PROMUJĄCE NASZĄ SZKOŁĘ

FILM PROMOCYJNY

TECHNIK PROGRAMISTA

TECHNIK OCHRONY ŚRODOWISKA

KIERUNKI MECHANICZNE

KIERUNKI ŻYWIENIOWE
djembed   djembed djembed  djembed

               

BERLIN – TROPIKALNA WYSPA

IMG 20221217 WA005115 grudnia 2022 roku, w przedświątecznej atmosferze 45 uczniów naszej szkoły z klas I Ts, III Tp, III Tż oraz IV Tżp udało się na wycieczkę do stolicy Niemiec. Berlin zachwycił nie tyko wielkością, ale przede wysokim różnorodnością architektury i zabytkami. Wycieczkę rozpoczęliśmy spacerem po mieście przy bardzo mroźnej, ale słonecznej aurze.

Podziwialiśmy neorenesansowy budynek Reichstagu, będącego siedzibą niemieckiego parlamentu oraz Bramę Brandenburską, która po zjednoczeniu Niemiec stała się symbolem pokoju i wolności. Następnie udaliśmy się pod pomnik Pomordowanych Żydów Europy, który jest głównym miejscem pamięci ofiar Holocaustu w Niemczech.

Przedpołudnie spędziliśmy w Muzeum Techniki (Deutsches Technikmuseum) znajdującym się na terenie byłego dworca towarowego „Anhalter Güterbahnhof”. Na ok. 25.000 m² prezentowane są ekspozycje nt. techniki komunikacji, produkcji, energii i transportu. W nowym budynku ze szkła przedstawiona jest żegluga wodna i powietrzna. Dzięki „Science Center Spectrum”, codziennym demonstracjom historycznych maszyn i modeli muzeum stanowi skarbnicę wiedzy i wrażeń dla zwiedzających.

Punktem kulminacyjnym wyjazdu był park rozrywki i wypoczynku „Tropical Islands” mieszczący się w dawnej hali produkcyjnej sterowców, ze stałą temperaturą powietrza ok. 26 ̊C oraz wody ok. 30 ̊C. Na kilka godzin przenieśliśmy się w świat tropikalnej przygody. 200 metrowa piękna plaża Morza Południowego, Magiczna Laguna wzorowana na podobnych miejscach wyspy Bali oraz Tropikalny Las z 600 gatunkami roślin sprawiają, że poczuliśmy się jak na egzotycznych wakacjach. Dodatkowo korzystaliśmy z całorocznej strefy zewnętrznej Amazonia, gdzie na powierzchni 35 000 m² czeka wiele atrakcji na czele z 250 metrową sztuczną rzeką Whitewater Rive.

Za bardzo miłą atmosferę i moc wrażeń dziękują opiekunowie grupy:

Katarzyna Cichanowicz
Andżelika Zielińska
Ewa Ziębińska
Joanna Żurawska – Ubych

Das war ein schöner Tag!
Bis zum nächten Mal!