2Święta to czas magiczny.
Magią nie są jedynie prezenty,
magią jest bliskość, empatia, chęć czynienia dobra, umiejętność wybaczenia sobie i bliźnim...

Z myślą o innych po raz kolejny uczniowie, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół nr 5 wzięli udział w akcji Szlachetna Paczka.

Przez dwa tygodnie czyniliśmy starania, aby sprostać potrzebom rodziny, którą wybraliśmy …. i udało się!

Ogrom darów płynących prosto z serca zaskoczył wszystkich, ale to co zachwyciło najbardziej, to bezinteresowna pomoc, myślenie o potrzebujących, chęć dzielenia się, zaangażowanie i radość.

To wspaniałe uczucie, kiedy kilka godzin segreguje się przyniesione dary , a następnie pakuje i przygotowuje do przekazania. To najpiękniejsze zmęczenie, bo wynika z bogactwa przygotowanej niespodzianki.

Do rodziny pojechał p. Tomasz Budzik z uczniami klasy III Ts. Przekazali paczkę (a tak naprawdę 41 paczek różnej wielkości),  która ma pomóc przeżyć trudny czas pani Jolancie i jej synowi. Ale to co było największym darem nie zmieściło się do żadnej torby i największej paczki, bo dzięki WSZYSTKIM DARCZYŃCOM rodzina dostała NADZIEJĘ na lepszy następny dzień, WIARĘ , że wszystko jeszcze się ułoży i MIŁOŚĆ- proste uczucie zmieniające świat.

Tylko dzięki Wam takie cuda się zdarzają!

Dziękuję wszystkim za wielkie serce!

szkolnej akcji SZLACHETNA PACZKA

Urszula Kuśmierek

P.S. Dzięki Wypożyczalni Samochodów AiR Stargard, mieliśmy czym zawieść wszystkie dary.

{gallery}2021/razemnaswieta-szlachetna-paczka-i-zespol-szkol-nr-5{/gallery}