t e l. / f a x   9 1   5 7 7   2  7  2 7


s e k r e t a r i a t @ z s 5 . s t a r g a r d . p l

Zespół Szkół nr 5 w Stargardzie

im. Tadeusza Tańskiego

Technikum żywienia i usług gastronomicznych ZS NR 5 Stargard "Smacznego jajka"

IMG 9329Potrawy z jajek są smaczne, pożywne, łatwe w przygotowaniu, a przy tym stanowią ciekawą alternatywę dla prostych śniadań, obiadowych dań mięsnych i dla monotonnych kolacji.

Możliwości ich przyrządzenia jest na tyle dużo, że bazujące na jajkach menu z pewnością szybko się nie znudzi. Uczniowie klasy pierwszej technikum żywienia i usług gastronomicznych podczas zajęć praktycznych udowodnili to sporządzając: jaja nadziewane farszem z chrzanu oraz awokado, farbowane naturalnym sokiem z buraka w towarzystwie galaretki buraczanej, fantazyjne nadziewane kurczaczki, grzybki, koszyczki, jaja poszetowe podawane na grillowanej grzance i boczku, jajka sadzone w papryce, jajka zapiekane w awokado na szpinaku, jaja pieczone w szynce, w bułce, omlety, terriny z jajkiem i warzywami. Młodzież wykazała się wielką kreatywnością w sposobie podania tych potraw. Na holu szkoły podczas długiej przerwy można było skosztować smacznych jaj po wiedeńsku oraz jaj w koszulce podanych z dodatkiem sosu szpinakowo – majonezowego, rukoli, kiełków z buraka i rzeżuchy.
Życzymy zdrowych, pogodnych świąt wielkanocnych - uczniowie klasy pierwszej Tż i nauczyciel prowadzący zajęcia Marzena Samujło.