t e l. / f a x   9 1   5 7 7   2  7  2 7


s e k r e t a r i a t @ z s 5 . s t a r g a r d . p l

Zespół Szkół nr 5 w Stargardzie

im. Tadeusza Tańskiego

Świątecznie w ZS 5

IMG 3034W Zespole Szkół nr 5  czuć świąteczną atmosferę. Uczniowie klas gastronomicznych przygotowują tradycyjne świąteczne potrawy i wypieki. Już od progu unosi się zapach pierników, miodu, cynamonu i goździków. Wszystko to za sprawą magicznej atmosfery, zaangażowania młodzieży i ciekawych pomysłów nauczycieli zawodu.

„To przyjemność pracować w miejscu, w którym świąteczny czas zaczyna się już na początku grudnia” – mówi nauczyciel przedmiotów zawodowych Pani Marzena Samujło. „Nasza młodzież z dużym zaangażowaniem i wielką radością włącza się w wykonanie zadań. A skoro mamy tak wielu pasjonatów wypieków i kulinariów, możemy prowadzić konkursy, bo chętnych mamy wielu…”.

W konkursie „Mistrza lepienia pierogów”, trudno było wyłonić zwycięzcę, bo wszystkie dania wyglądały i smakowały wyśmienicie. Ostatecznie wygrała Zuzanna Szczepańska z klasy 3 Tżp. W konkursie „ Mistrza zdobienia pierników”, prace były tak bajeczne, że zwycięzców musiało być więcej. Wygrały Jessica Pietrzak z klasy 1 C oraz Oliwia Ziajka z klasy 2 Tż .