t e l. / f a x   9 1   5 7 7   2  7  2 7


s e k r e t a r i a t @ z s 5 . s t a r g a r d . p l

Zespół Szkół nr 5 w Stargardzie

im. Tadeusza Tańskiego

"Święto dyni" w Szkole Specjalnej Przysposabiającej do Pracy

 DSC0684Nasi najwspanialsi uczniowie uczestniczyli w jesiennym spotkaniu integracyjnym pod tytułem ,,Święto dyni’’.

Wspólnie spędzony czas okazał się niezwykle owocny. Prelegenci z technikum żywienia i usług gastronomicznych przedstawili prezentację zatytułowaną „O dyni słów kilka”. Z tej lekcji uczniowie dowiedzieli się jak cenne odżywczo i kulinarnie jest to powszechnie znane warzywo. Na uczniów naszej szkoły czekały przysmaki sporządzone przez uzdolnionych kucharzy między innymi: przepyszne wypieki dyniowo – marchewkowe, wyśmienita zupa krem z dyni, pieczone dynie, pieczone ziemniaczki, kolorowa surówka z cukinii i rzodkiewki, sałatka z pieczoną dynią, sałatka z gotowanymi burakami, przekąski z dipem czosnkowym, boskie spaghetti warzywne z sosem winegret. Degustacja pozwoliła kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe wśród uczniów, zaś wspólnie spędzony czas pozwolił na integrację młodzieży. Całość spotkania przebiegła w fantastycznej atmosferze. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.