zdjecie glowne17 lutego 2024 r. odbył się rajd „Stargard Tajemniczy", organizowany tradycyjnie przez PTTK Oddział w Stargardzie. Naszą szkołę reprezentowała niepowtarzalna drużyna w składzie: Błażej Wieliczko z klasy 1Tp, p. Izabela Pułka i p. Marta Pych-Lipińska.

Trasa wycieczki wiodła szlakiem Gryfików, dzięki czemu mogliśmy poznać dzieje naszego miasta oraz ciekawe historie związane z rozwojem Stargardu. Pani przewodnik Jolanta Borak zaprowadziła nas swoimi opowieściami aż do Kościoła Mariackiego, gdzie wysłuchaliśmy interesującej prelekcji p. dr. hab. prof. US Marcina Majewskiego – dyrektora Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Stargardzie. Na mecie rajdu czekał na nas przepyszny poczęstunek w Szkole Podstawowej nr 5 – pożywna grochówka i domowe ciasta.

Zapraszamy wszystkich na kolejne rajdy! 😊