IMG20240326092259W przedświąteczny wtorek 26 marca uczniowie z klasy I B z grupy warsztatowej W2 oraz I A – W1   w ramach corocznej akcji „#Szkoła Pamięta” przed zbliżającymi się świętami wielkanocnymi uczestniczyli w pracach porządkowych wokół Kościoła Parafii Świętego Krzyża w Kluczewie.

Wielki Tydzień to odpowiedni czas na wielkanocne porządki.   Młodzież pod opieką nauczycieli Wiesława Jaworskiego i Romana Maciejczaka posprzątała przyległy teren zabytkowego kościoła. Dzięki takim akcjom młodzież poznaje historię regionu i uczy się szacunku dla tradycji. Wielkanoc to najważniejsze i najstarsze święto chrześcijańskie. Obchodzi się je na pamiątkę Zmartwychwstania Chrystusa. Święta wielkanocne mają swoją bogatą symbolikę, która sięga czasów przedchrześcijańskich. Chociaż nie zdajemy sobie z tego sprawy, co roku powtarzamy te same czynności, które czynili nasi przodkowie setki lat temu. Odganiamy zimę, a z nią wszystko, co złe. Witamy nowe życie i zapewniamy sobie powodzenie na kolejne miesiące. Praca młodzieży na rzecz społeczności lokalnej jest już stałą tradycją, wpisaną w szkolny kalendarz wolontariatu.   Ksiądz proboszcz Arkadiusz Skwara podziękował młodzieży i przekazał życzenia wszelkiego dobra oraz radosnego przeżywania Świąt Wielkanocnych.

Autor tekstu: W.J.

Autor zdjęć:  R.M.